Esztétikai fogászat | Tömések | Restauratív fogászat
- esztétikus tömések
- direkt héjak
- amalgám tömések eltávolítása
- csonkfelépítés
- ideiglenes tömés
Szebbet, fehérebbet, más formájút szeretne?
Rendelőnkben magas esztétikai eredményű restaurációkat készítünk szem előtt tartva a tökéletes funkciót restauratív fogászati szemlélettel. A restauratív fogászat célja a fogak esztétikai és funkcionális helyreállítása és megerősítése. Ehhez mindig a megfelelő, az esethez illő, prémium kategóriájú tömőanyagokat használjuk.
A saját fog érték - a természetes az igazi!
A restauratív fogászat nem egy speciális területe a fogászatnak, inkább szemléletváltás, amely magába foglalja a fogászat teljes spektrumát. Új technikák, anyagok használatával érjük el a tökéletes esztétikai eredményt, a megfelelő funkciót, a fog megerősítését. Így biztosítjuk, hogy a fog sokáig a rágóapparátus megbízható tagja legyen.
Ennek során a fogorvos a természeteshez nagyban hasonlatos restaurációkat (helyreállításokat) végez, ügyelve az ép fogazatra jellemző anatómiai struktúrák (fogformák, rágófelszín) és harmonikus fogszín visszaállítására. Ez a fogorvos részéről sokkal több idő ráfordítást, speciális technikák és a legjobb minőségű fogászati anyagok alkalmazását követelheti meg.
rendelőnkben elkészülő direkt restaurációval
Ha elváltozást észlel, vagy tömése alatt fáj a foga, ki kell cserélni az alászuvasodott tömést. A mai modern, esztétikus tömőanyagok nagy esztétikai hatást és biztonságos funkcióstabilitást biztosítanak.
Mi már évek óta nem használunk amalgámtömést.
2018. július elseje óta már nem szabad amalgámtömést használni a terhes nők, 15 éven aluli gyerekek és szoptatós anyák esetében. Hogy végleg kivezessék ezt a tömőanyagot, 2020-tól már egyáltalán nem lehet használni, mivel európai szabvány tiltja, valamint újabb tíz éven belül (2030) pedig az a cél, hogy minden uniós állampolgár az amalgám fogtöméseit kicseréltesse.
Az intézkedést az indokolja, hogy az amalgám higanyt tartalmaz, amely toxikus anyag. Egyértelmű egészségkárosító hatása ennek ellenére nem bizonyított. Használata a fogászatban kétes érzelmeket vált ki mind a betegek, mind a fogorvosok körében. Számos tanulmány látott már napvilágot mellette és ellene is. Eddigi kutatások alapján még nem született olyan tanulmány, amely egyértelműen bebizonyítaná, hogy az amalgám káros a szervezetre.
- A higanyról, amely az amalgám fő alkotóeleme, ismeretes, hogy igen mérgező. A tömésben ugyanakkor csak kis mennyiségben fordul elő, emellett megfelelő tömési technika esetén az amalgám higanytartalma nagymértékben csökkenthető. Valós veszélyt jelent a higany azok számára, akik higanyallergiában szenvednek. Szerencsére ez a betegség nagyon ritka, és ha mégis kialakul, az sem súlyos folyamat. A betegség bőrpróbával igazolható, és fennállása esetén az amalgámtöméseket el kell távolítani.
- Szájüregi elváltozások azokban az esetekben is jelentkeznek, mikor az amalgámot más fém segítségével történő fogpótlással egyidejűleg alkalmazzuk. Ilyenkor a két fém galvánelemként működik a nyálban. Például az amalgám oldódni kezd az egyidejűleg jelenlevő arany fogpótlás esetén. Ennek a folyamatnak kellemetlen tünetei vannak: fémes íz, bizsergés, nyálfolyás, ínygyulladás, nyálkahártyafekély. Ha ezen tünetek bármelyikét észleli, keresse bizalommal rendelőnket, ugyanis indokolt a tömésének/ fogpótlásának cseréje.
- Az amalgámtömések cseréjét ajánljuk nemcsak esztétikai okból, hanem a fog megerősítése miatt is.